poniedziałek, 28 kwiecień 2014 19:30

Walka w ringu i na korcie

Pewnie wielu z Was oglądało walkę w niemieckim Oberhausen. Witalij Kliczko w świetnym stylu obronił tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej organizacji IBF, WBA, WBO i IBO. Ukraiński pięściarz znokautował Aleksa Leapaia w piątej rundzie. Ogromne emocje związane z samą walką jeszcze bardziej podsycała awantura podczas ważenia przed walką - były bokserski mistrz świata wagi ciężkiej Amerykanin Shannon Briggs przerwał ceremonię ważenia domagając sie pojedynku z Kliczką.

Niezwykłe emocje towarzyszły też rywalizacji Agnieszki Radwańskiej z Marią Szarapową. Cieżko przyznać ale w tym pojedynku Agnieszka nie miała wiele do powiedzenia bo na korcie rządziła Rosjanka. Agnieszka przegrała z Marią w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie 4:6, 3:6. Najważniejsze jednak, że porażka nie odbiła się na pozycji Agnieszki w najnowszym rankingu WTA. Polska mistrzyni wciąż sklasyfikowana jest na trzeciej pozycji, przed nią znajdują się Na Li i Serena Williams. Drugą najwyżej notowaną reprezentantką Polski jest Urszula Radwańska. To wysoka lokata zaważywszy, że Urszula w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa w cyklu WTA Tour w obecnym sezonie. W poniedziałek w pierwszej rundzie turnieju Portugal Open w Oeiras przegrała z Yaniną Wickmayer. Była to jej dziewiąta, kolejna porażka...

Na zakończenie ciekawostka. Czy wiecie ile będzie kosztowała organizacja Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro w 2016 roku? Pochłonie ona co najmniej 36,7 mld reali brazylijskich czyli 11,9 mld euro!!! Tym bardziej cieszę się, że będę miał okazję brać udział w tym wydarzeniu - za taką kwotę Igrzyska powinny być na najwyższym poziomie. Trzymajcie za mnie kciuki już dziś!

Czytany 12514 razy
wicej aktualności

Partnerzy

Galeria zdjęć i wideo