piątek, 25 wrzesień 2015 17:06

International Race Walking and Walking Multi-Day Competition

Wyścig "Around Taihu" (Wyścig dookoła jeziora). Już jutro (u was w nocy z piątku na sobotę) wystartuję w pierwszym etapie (z 4 planowanych) w zawodach w chodzie sportowym. Pierwszy dzień to wyścig na 10 km. Nieznacznie zostały skrócone etapy, niemniej jednak w dalszym ciągu jest to bardzo ciężki i jedyny taki wyścig obecnie na świecie w chodzie chodem sportowym.

Po dość ciężkiej podróży przybyłem dziś do Szanghaju skąd prawie 2,5h jazdy samochodem i dotarłem na miejsce (normalnie 1,5). Jesteśmy tu w większej ekipie i po raz pierwszy w historii tych zawodów (3 edycja) wystartuje zespół (Team) Poland. 4 dziewczyny pomaszerują w jednej drużynie - A. Szwarnóg, M.Kapera, P.Buziak i K.Golba. Ponadto w międzynarodowych drużynach będzie nas trójka ( J.Jelonek, A.Dygacz  i ja).

Pobudka 5:30 , 6:00 śniadanie i 7:15 wyjazd na miejsce zawodów. Rywalizacja nastąpi o 9:00 czasu miejscowego. Trzymajcie za nas kciuki. Końcówka sezonu, więc dużo w nogach.

Grunt, to się dobrze bawić tymi startami i umieć rozłożyć siły, uniknąć pit-stop za upomnienia (nowa forma sędziowania - kary sekundowe).

Czytany 1603 razy
wicej wpisów z bloga
wicej aktualności

Partnerzy

Galeria zdjęć i wideo