wtorek, 05 sierpień 2014 11:43

Mistrzostwa Polski Seniorów

W minionym tygodniu bezpośrednio po zgrupowaniu w St.Moritz wystartowałem w Mistrzostwach Polski na 20km.

Zająłem IVm z wynikiem 1:23:07 Niestety to najgorsze miejsce dla sportowca. Jestem połowicznie zadowolony. Jest to wynik o minutę lepszy niż w roku poprzednim z podobnej pracy i pogodzie, ale na lepszej trasie. Termin MP na 20km jest dla zawodników bardzo niefortunny. Trzeba było szukać kompromisu pomiędzy potwierdzeniem formy, przetarciem się, a treningiem do 50km. Szkoda jednak walki o tytuł Mistrza Polski, który przypadł Łukaszowi Nowakowi, który pomaszeruje również na dystansie 50km w Zurichu na Mistrzostwach Europy.

Chodziliśmy w fajnej scenerii ale na mało przyjemnej trasie i mało szybkiej. Wieczorna pora, fajnie oświetlona hala, niezły wyścig. Niemniej jednak szkoda, ze tylko 6 zawodników ukończyło, bo pozostali albo zeszli albo zostali zdyskwalifikowani....

Gratuluję moim rywalom i mam nadzieję, że najbliższa szansa do rewanżu będzie już na dystansie 50km podczas ME. Pozdrawiam i obiecuję, iż za rok pomaszerujemy na 10km i się zrewanżuję. 20km mam nadzieję, iż będzie w innym terminie na wniosek trenerów.

Czytany 1824 razy
wicej wpisów z bloga
wicej aktualności

Partnerzy

Galeria zdjęć i wideo